Naše školka
Návštěvnost webu
  • TOPlist

Mateřská školka Janákova

je dislokovaným pracovištěm ZŠ a MŠ Antonína Čermáka od roku 2002. Jedná se mateřskou školu se dvěma odděleními po 28 dětech s tím, že oddělení jsou heterogenní (jsou v nich děti různého věku). Vlastní školka se nachází v účelové budově se zahradou u lesa v krásném prostředí přírodní památkové rezervace Baba.

Ve školce jsou pro každé oddělení zřízeny samostatná šatna, třída, herna a sociální zařízení. Zde se odehrává vše podstatné. Třída slouží zároveň jako jídelna, herna po rozložení lehátek jako ložnice.Na zahradě, která má členitý terén a je možno ji využívat k letním i zimním aktivitám dětí, jsou umístěna dvě pískoviště, víceúčelové dřevěné herní prvky a altán.

Kapacita školky je tedy 56 dětí, s dětmi pracují čtyři učitelky. Mateřská škola nemá vyhraněné zaměření, ale soustřeďuje se na celkový rozvoj dítěte a využívá k tomu všech činností během dne. Ve školce probíhají kroužky se zaměřením na výtvarnou výchovu, tanec, angličtina, hra na flétnu, předškolní výchova,výuka plavání ve Slaném. Díky projektu městské části Prahy 6, probíhá ve školce dvakrát týdně výuka angličtiny pro předškolní děti.

Tradici mají zahradní slavnosti. Třídní vzdělávací program upřesňuje náplň činností ve třídě na každý týden tak, aby korespondoval s potřebami dětí, rozvíjel jejich znalosti a dovednosti a respektoval zvláštnosti věkové i individuální.

Děti chodí do divadla, bruslit, na vycházky, mají sportovní dopoledne.

Atmosféra ve školce má přátelský a rodinný charakter.